Kim?


Ağustos 85, İstanbul doğumluyum ve İstanbul'da yaşıyorum ve gördüğüm ilk gün "ben bu adamla evlenirim, mükemmel bir eş ve harika bir baba olur" dediğim bir adamla, 5 yıllık evliyim. 2 yaşında minnoş bir kuzey yıldızının, Mira Şimal'in annesiyim. Eşimle 3 yıl önce dijital odaklı bir reklam ajansı (Redif Digital'i) kurduk, orada Kreatif Direktör olarak çalışıyorum.

2004'ten beri blog yazıyorum, belki de blog dünyasına ilk adım atanlardanım. Yaşamım değişip şekillendikçe bloglarımın içeriği de değişti. Öğrenciliğimde ve sonrasında edebiyat ve şiirle uğraşırken mahlasım Defnenaz ile Defnenaz'ın Düş Defteri 'nde şiirler ve denemeler yazıyordum. Şiir en büyük tutkumdu, birçok şiir dergisinde ve birkaç ortak kitapta şiirlerim yayınlandı. O dönem yaşadığım Bursa'da halen çıkan Dergi Bursa'daki Hemzemin isimli köşemde denemeler, makaleler yazdım. Aşık olduktan sonra şiirden ve 2 yıl editörlük yaptığım şiir ve edebiyat platformu tabut.net'ten bile uzaklaştım ama şiir aşkım hiç bitmedi, yazamasam da okumaya devam ettim.

2010'da açtığım Hergunluk.com 'da gezi, yeme-içme, diy projeler ve yaşamımıza dair küçük paylaşımlar yaparken O'nun hayatımıza gireceğini öğrendikten sonra en büyük yaşam kaynağımız olacağını anlayıp, anne-bebek blogu açmaya karar verdim. Hem hergunluk hem de gebeliğin hafta hafta ilerlemesi yeni bloguma ilham kaynağı oldu ve herhaftalik.com çıktı. Onu ilk öğrendiğim andan itibaren yaşadıklarımı ve gebeliğimin 14.haftasından itibaren hissettiğim tüm duygularımı samimiyetle burada anlatmaya çalıştım. Bir yandan W-World'de Çocuğunun Annesi bölümünün editörlüğünü yürüttüm.

Blogumun amacı hem kızıma dijital bir anı defteri bırakmak, hem de benim gibi yeni annelerle tanışıp deneyimlerimizi paylaşmaktı ama bunların ötesinde anneliğe dair çok güzel şeyler yaşadım.

Neredeyse 3 yıl olacak ve ben öyle küçük küçük yazarken bu kocaman dünyada  pek çok anneyle tanıştım, birçok anneden ilham aldım, birçok anneye ilham verdim, tecrübemi paylaştım, tecrübeler edindim. Hiçbir zaman emin olmadığım bir şeyi savunmadım, inanmadığım hiçbir ürünün, markanın değerin arkasında durmadım. Bu sayede güzel övgüler aldım, çok güzel dostluklar kazandım, çok güzel bebekler tanıdım. Bu yüzden iyi ki yazıyorum diyorum. Ve sizler okumaya devam ettiğiniz sürece, hep yazmaya, hep paylaşmaya devam edeceğim.

Sevgiler,Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)