20 Ocak 2016 Çarşamba

Ne Okuyalım? Kitap Keşifleri...Okumaya çok meraklısın anneciğim. Kitapları çok seviyorsun, her akşam kesin 5 kitabımız var. Tekrarlamaktan da sıkılmıyorsun üstelik. 3 kere üst üste aynı kitabı okumamı da isteyebiliyorsun. Tamam, bunlar çok güzel şeyler de, neredeyse 3 yaşında okumayı sökecekmişsin gibi "burada ne yazıyor, bunun altında ne yazıyor, bunun üstünde ne yazıyor" diye sürekli soruyor olman :)) Kitabın tüm yazılarını didik didik sorduğun yetmiyor, bir de arada sallarsam hemen çakıyorsun. Bir seferinde "balık ağı" diye okuduğum satırı "balık filesi" diye okudum, "ama öyle dememiştin anne, burada öyle yazmıyor" diye uyardın ya beni, koptum. :)) 

Neyse bu hevesin hiç kırılmasın anneciğim. İnşallah yemek olayı gibi olmaz, sen 3 -4 aylıkken biz yemek yerken yalanıyordun, biz de seni ana kucağınla beraber masanın üzerine oturtuyorduk. O zamanlar "ayyy Sameeet, çok iştahlı olacak bu çocuk, nasıl doyuracağız biz bunu"  diyordum. Ama tam tersi oldu, hiç yemek vermesem 'acıktım' demeyi bilmiyorsun be evladım. Anca "benim canım bişiler istiyor" deyip kurabiye, bisküvi bilmemne istiyorsun. Neyse tamam kapatalım bu mevzuyu, buara yine bir nebze daha iyi iştahın çok şükür. 


Sana yine bir sürü kitap aldım internetten. Hepsi geldikten sonra 3 günde ya da haftada 1 olacak şekilde eve getiriyorum ki hepsini birden tüketmeyelim. Gerçi kitaplar tükenmez anneciğim, kitaplar her yaşta yeniden okunur, okunmalıdır da zaten.


Kitapları inceledikten sonra yazayım düşüncelerimi, Mira'nın Kütüphanesi diye paylaşırım yine. Mira'nın Kütüphanesi 123 ve şu etikette  daha önceki kitap incelemelerimize göz atabilirsiniz.

Bu yeni sette de epeydir almayı planladığım Gergedanlar Krep Yemez ile Mamut Yıkama Rehberi  kitapları yer alıyor. Bunları daha önce almama sebebim Mira'nın fil haricindeki büyük hayvanlardan biraz korkmasıydı:) Yine çok sevdiğimiz Üç Kedi Bir Dilek yazarı Sara Şahinkanat'ın Annemin Çantası kitabımız var. Oyuncu Anne'yi kendim için aldım, onu neden bu kadar geç buldum anlamadım ama hamile kızkardeşim bile onun oyunlarını oynatırım diyor, instagramdan da takip ediyorum. Bir an önce okumalıyım dedim.
Ormanda Oyun Serisi'nin Ne Anlatalım ve Ne Oynayalım kitapları vardı, çok keyifli bir seri. Mira şimdi Ne Yiyelim'i istedi. Bakalım ne yiyecek? :))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)