3 Eylül 2015 Perşembe

Şehirdeki Etkinliklere Dönüş

Bodrum'da son yaz tatilimiz de bitti. Bunun için güzel bir post hazırlayacağım ama öncesinde uçak dergisinde rastladığım ve Eylül ayı için kendi planımda olan güzel çocuk etkinlikleri paylaşmak istedim.

Organik Yaşam Festivali

Bu hafta sonu 5-6 Eylül Maçka Parkı'nda Organik Yaşam Festivali var.

Çocuklarla birlikte gidip alışveriş yapabilir, çocuklar ve yetişkinler için workshoplara katılabilir, hem de bu çılgınlık haline gelen organik tüketim ile ilgili enterasan bilgiler edinebilirsiniz. Şahsen benim kafamda deli sorular var bu konuyla ilgili.


Severek ve gönül rahatlığıyla kullandığım HIPP markasının ana sponsor olduğu etkinlikte çocuklar için güzel etkinlikler de düşünülmüş. Boyama, oyun hamurundan organik meyveler atölyesi, sevgili arkadaşım Esra Ertuğrul'un HIPP'li tarifleri, eşleştirmeler, yarışmalar ve ödüller... Keyifli 2 gün olacağa benziyor.

Detaylı bilgi

Düştepe Oyun Müzesi, Ataşehir

Ataşehir'de oturmamıza rağmen ve Sunay Akın'ın Oyuncak Müzesi'ne bayılmama rağmen bu Türkiye'nin ilk Oyun Müzesi Düştepe'ye henüz gidemedik. Bu haftasonu olmasa da ilk fırsatta burayı da görmek ve Mira'yı da götürmek istiyorum. Sunay Akın'ın küratörlüğünde Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan Düştepe, Ataşehir'deki görkemli Mimar Sinan Camisi'nin önünde. Açık havada da etkinlik alanları varken ve henüz havalar da soğumamışken değerlendirmek lazım. Eğlenceli ve keyifli bir merkez olduğuna eminim.


Detaylı bilgi

Bir Varmış Bir Yokmuş Masal Şenliği

Kidsnook Masal Akademi'nin Beşiktaş Belediyesi ile hazırladığı ve merakla beklediğim bu şenlik de gelecek hafta 12-13 Eylül'de Akatlar Sanatçılar Parkı'nda gerçekleşecek.

Masalların büyülü dünyasında kaybolmak için çocuk olmaya gerek yok diyenler ve çocuklarıyla naif vakit geçirmek isteyenler için mistik ve farklı bir etkinlik!


Detaylı bilgi

Çikolata Atölyesi

Yine bu hafta sonu 5 Eylül'de İyi Cüceler'de 3 yaş üzeri için Çikolata Atölyesi var. İyi Cüceler Atölyelerine bayılıyorum. Hem çok sevimli bir yer hem de zevkli işler yapıyorlar. Bu atölyelere ben de katıldım muhteşem lezzetli oluyor ama Mira Şimal çikolatanın dibine vurup, abartır eminim. O yüzden biraz daha kontrol edilebilir olduğu zaman götüreceğim. :)

Detaylı bilgi


Bu arada Mira Şimal yarın okula başlıyor! Uzun bir yolculuk bizi bekliyor.


Yeni okulumuzdaki maceraları paylaşmak için de sabırsızlanıyorum. :)
Bize şans dileyin!

Sevgiler,
3 yorum:

 1. güzel paylaşım için teşekkür ederim. umarım birinde karsılasırız.
  kızınıza da başarılı ve sağlıklı bir eğitim hayatı dilerim.
  sevgiler,
  obiranne.net

  YanıtlaSil
 2. maçka parkıııı bayılırııım yaaa hergün geçiyom nerdeyse önünden içinden filan :) ataşehir miiii offf ne kadar uzak yaaaa :)))

  YanıtlaSil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)