31 Temmuz 2015 Cuma

Teyzoş Kanka!


Benim teyzem yok, dolayısıyla kardeşimin de yok:) Çocukken hep hayalini kurardık keşke teyzemiz olsa diye ahlanırdık.
Ha, manevi teyzelerimiz yok değil, herşeyi konuşup paylaşabildiğimiz Emoş'umuz var mesela candan öte, otur anneni çekiştir mesela o derece:)

Neyse, ben Mira'yı doğurdum, kardeşim Nihan benden önce teyze oldu ya, çok kıskandım. Ulan anne olmuşsun neyini kıskanıyorsun dimi? :)  Hatta babamın 2. evliliğinden olan kız kardeşim Zeynep (9) bile benden önce teyze oldu... Büyük olmanın kaderi...

Nihan'la Mira'nın ilişkisi o kadar tatlı ki... Bir araya geldiklerinde onları izlemeye bayılıyorum. Kim bilir büyüyünce nasıl olacaklar, genç kız & teyze inanılmaz güzel bir ikili kesinlikle.Mira bile şimdiden o güzel enerjinin ve sevginin farkında olmalı ki, bir tek bana yaptığı delirip, diş sıkarak sevme, saçlarını yolup gezdirme hareketlerini ona da yapıyor :)) Bu manyakça sevgi hareketleri de aslında tıpkı teyzesine benziyor. Nihan da böyleydi küçükken. Sevgisini dokunarak göstermenin ötesinde can acıtırdı:) Ruhiyetleri bir yana, Mira fiziksel olarak da Nihan'a çok benziyor zaten.

Şimdi de ben teyze oluyorum a dostlar! Nihan'ım, bal kızım hamile. Zamanında bana küçük anne derdi, şimdi büyüdü de anne oluyor yavrum.


Nasıl heyecanlıyım, nasıl içim içime zor sığıyor anlatamam. Öyle güzel, öyle tatlı bir anne olacak ki... İçi hep sevgi doludur Nihanımın, naiftir, kırılgan görünür ama çok güçlüdür. Biz onunla neler atlattık neler, anlatsak roman olur diyeceğimiz cinsten, ki roman yazmaya bile kalktık bir ara. Nihan özgüveni yüksek, işinde, evliliğinde başarılı, dengeli bir kızdır. Umuyorum anneliği de öyle sahiplenecek ve harika bir çocuk yetiştirecek.

 Kuvvetle muhtemel Nihanım bir oğul annesi olacak ve ben de, bana teyzoş kanka diyecek bir fırlama bekliyorum aslında.
İstiyorum ki, Mira'yla kardeş gibi olsunlar, yaramaz da olsa hiç kızmam ona ben, annesinden çok bana şımarsın, beni kankası gibi görsün, annesinden çekinse bana gelsin. Mira'dan 3 yaş küçük olmasına rağmen yeri geldiğinde ona ağabeylik yapsın. Çok genç bir teyze olmayacağım ama söz veriyorum oğlum, senin kafana ermeye, senin kafa dengin olmaya çalışacağım.

Bir sürü duygusal şeyler yazıp sildim günlerdir ama inan anneni ağlatmak istemediğim için. Yoksa duygular şelale...

Sağlıkla gel aramıza Aren'im, ( Değiştirmezlerse ismini) anneyarın seni çok sevecek!

Hah, unutmadan halalar kızmasın, bozulmasın ama bu yazıyı paylaşmazsam ölürüm:)

Teyze ile Hala Arasındaki 25 Fark

(Bizim halamız da on numaradır bu arada, valla yalakalık olsun diye söylemiyorum, 2 oğuldan sonra Mira onun kızı gibi, o da teyze gibi/ anne yarısı gibi Mira'ya. Beni de kardeşi gibi sever sağ olsun. Ben de görümcem demem ona başkasına anlatırken, ablam derim, aa ablan mı var diye sorarlar hatta bilmeyenler. Bu da böyle bir parantez olsun. )


1 yorum:

  1. Canım çok sevindim, tebrik ederim.. Sağlıkla alın kucağınıza. Şansı bahtı açık olsun inşallah. Çok sevgiler Gözde

    YanıtlaSil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)