22 Nisan 2015 Çarşamba

Mira'nın Kütüphanesi 3


Kitaplığımıza yeni giren cicilerden bahsetmek istiyorum size. Her kitapta Mira'nın bir şeyler öğreniyor olması beni çok mutlu ediyor. Okul öncesi kitaplarında aslında çok var; çocukların duygusal zekasını, hayal gücünü desteklerken bir yandan da fiziksel ve motor gelişimini destekleyen. Ancak bu ilk tanıtacağım kitap epey farklı. Tüm bunları yaparken, görsel hafızlarını da çalıştıran ve çok eğlendiren, yeni nesil bir kitap:) iOS ve Android uygulaması da var. Ve kitaptaki yönergelerin çok daha gelişmişi ve eğlencelisiyle karşılaşıyorsunuz uygulamasında.
Kitapta daire formları üzerinden yönergeleri takip ederek ilerliyorsunuz. Dairelere basarak çoğaltıyor, azaltıyor, yerlerini değiştiriyorsunuz. Kitabı edinmeden anlayabilmek zor ama bilenler eminim çok sevmişlerdir, biz Mirayla bayıldık. Üstelik kitap Prix Sorcieres tarafından En İyi Kitap Ödülü'ne layık görülmüş. Uygulamasında da renkler ve dairelerle çok eğlenceli oyunlar ve keşifler var.


2. kitabımız Üstün Dökmen'den Oyuncak Şehir. Resimlemesi Esin Şahin tarafından hazırlanan kitabın hem duygusu çok güzel hem de illüstrasyonları çok tatlı. Oyuncak Şehir kitabımız çocuklara bazı şeyleri kendi kendilerine de yapabileceklerini, yeteneklerini keşfetmeyi ve durumla mücadele etmeyi öğretiyor. Mira kitapta Duru ve Doruk karakterinin yaptıkları oyuncak şehir maketini yapmak istedi. Tamamlayamasak da sonrasında mini bir atölye çalışması da yaptık.


Yeni kitaplarda görüşmek üzere, bol okumalı, eğlenceli günler...
Sevgiler,1 yorum:

  1. Binbir oyunu aldığınıza ve beğendiğinize çok sevindim canım. iOS ve Android uygulamasını biz denemedik hiç. İlerleyen zamanlarda denemeyi düşünüyordum. Sevgiler

    YanıtlaSil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)