11 Eylül 2014 Perşembe

Mutlu Krallık'ta Mutlu Çocuklar


"Bir varmış bir yokmuş, bu krallıkta herkes çok mutluymuş. Çünkü buradaki çocukların bolca hayal gücü, rengarenk dünyaları, kalplerine sığmayan kocaman sevgileri ve en önemlisi korkusuzca hayal edebilme cesaretleri varmış.
Birlikte eğleniyor, gülüyor, paylaşıyor ve yeni şeyler öğreniyorlarmış. Yaratıcılığın, sevginin ve hayallerinin gücünü unutmadan büyüyorlarmış. ...... " diye devam ediyor ve en son "Mutlu Krallık'a hoş geldiniz. Burası pamuk bulutların, gökkuşağındaki altın tozunun, sihirli kuşların, uçan çocukların hala var olduğu bir yer. "  diyor Mutlu Krallık'ın tanıtım metninde. Nasıl da naif yazılmış, nasıl da masalsı... Sahiden de Mutlu Krallık'ı ilk tanıdığım Anne Bebek Fuarı'nda bile mekanın ruhunu hissetmiştim. Fuarda bile masalsı bir dekor ile o ruhu yansıtabilmeleri çok hoşuma gitmişti. Gerçek yerini çok merak etmiştim, aylar sonra krallıklarını Göztepe'den Sancaktepe 'ye taşındıkları maili geldi. Çok sevindim. Açılış davetlerinin 30 Ağustos'a gelmesi de harika oldu ve Miroş'la gittik.Yeri Sancaktepe'de Sinpaş Lagün'ün karşısında, bize azıcık uzak ama gitmeye değer. Mekan 2 katlı bir evden dönüşmüş ve çok keyifli tasarlanmış.  Kocaman sessiz bir bahçesi, kapalı bir verandası ve oyun ve aktivitelerin yapıldığı şirin salonuyla küçük oyun grupları, doğum günü ve diğer aktivite grupları için ideal.


Açılışa özel Serkan Kırmızı'nın yarattığı, çocukların müzik yoluyla iletişimlerini geliştirmek amacıyla tasarlanmış interaktif bir çalışma olan "Davulumdan Masallar" da vardı. Serkan abi gitar çaldı, davul çaldı, çocuklar söyledi, dans etti. Mutlu Krallık üzerine öyle güzel doğaçlama şarkı söyledi ki en az çocuklar kadar bayıldım ben de. Sonra Serkan abi çocuklara renkli davul bagetleri verip, onları da ritmle, müziğe kattı, çalıp, söyleyip, oynadık.Zafer Bayramı için bayrak etkinliği yaptık. Grapon kağıtlarıyla bayrağımızı süsledik. Boyama yaptık. Puzzle oynadık.

Sonra Jimnastik öğretmenimizle jimnastik yaptık. Güzel mamalar yedik. Dolu dolu, keyifli bir gün geçirdik.


Bir sonraki hafta Cumartesi yine oradaydık, bu defa 16-23 ay oyun grubuna katıldık. Normalde 40 dakika aktivite, 40 dakika jimnastik olan dersleri hızlandırılmış tarafından 20 aktivite, 20 jimnastik olarak aldık. Meyveli jölenin içine saklanmış hayvancıkları bulmaya çalıştık. Dans edip, şarkılar söyledik yine.


Benim en büyük sıkıntım; geçen yarışma yaptığımda sizlere de sormuştum hatta, bu aralar yeni başlayan "paylaşmama" problemimiz. Mira Şimal aslında çok sosyal ve rahat bir çocuk ama oyuncaklarını, ona ait olan eşyaları bu aralar kimseyle paylaşmıyor. Hatta daha komiği sahiplik takılarını öğrendiğinden beri yani "onun", "bunun", "annenin", "babanın" kelimelerini kimsenin malını kimseye vermiyor. Babasının elinde benim telefonumu mu gördü, kopuyor kıyamet, "annenin annenin" diye ağlıyor çocuk bildiğin. "Tamam yavrum annenin":) diyoruz ama yok. Aslında bir arkadaşım beni, bu dönemin gelip geçici olduğuna, hatta kişisel ve özgüven gelişimleri için bunun iyi bir şey olduğuna ikna etmeye çalışıyorsa da içten içe birazcık üzülüyorum ya da bozuluyorum ne bileyim. Çünkü ben aşırı paylaşımcı bir insanım, tabii benim kadar da olmasın, eşyasının, kendine ait olan şeylerin kadrini kıymetini bilsin, hepten bana da benzesin demiyorum ama bunun sosyal hayatında sıkıntı yaratmasını istemem. Haa, nereden geldim bu konuya, bu tip oyun grupları ve atölyeler sayesinde bu durumu daha kolay aşacağını düşünüyorum. Ki öyle olduğunu da hissediyorum. Şu fotolara baksanıza, bıdık bıdık ne güzel oynuyorlar. Arada benimki yellozluk yapsa da yavaş yavaş alışacaktır diyorum.Arkadaşımız Derin ile birlikte katılmıştık anneli oyun grubuna, sonra bizim minnoşkileri bahçeden alamadık. Bu arada Derin'in binmeye çalıştığı Plazma Car'larla ilgili ne düşünüyorsunuz? Kullanışlı mı bu aylardaki bebeler için? Var mı kullanan?Şalvarlarımız nasıl ama? Haha, şalvarspor iş başında! Geçen postumda accık bahsetmiştim. Bu şalvarlar Mardin'den geliyor arkadaşlar, Acayip tatlı renkleri var. Fotoğrafta gördüğünüz Derin kankamızın annesi Esra, Mardin'de özel yaptırıyor. Mardin'in yöresel desenleri ve kumaşı kullanılıyor. Anne kız modasına uyacağım diye bizim gibi takım da alabilirsiniz, sadece kendinize ya da kızınıza da. Hemen her rengi var. İnanılmaz rahatlar, beli de her bedene oluyor, Miroş'a baştan biraz bol gelmişti, içinden lastiğinden azıcık alıp 5 dk'da yaptık. Çok şirin değiller mi?

Sipariş ve bilgi için bapbapmektup@gmail.com
Renkleri ve Bap Bap Atölye'nin diğer ürünlerini görmek için facebook ve instagram 'ına da göz atabilirsiniz. Hatta kredi kartıyla almak isterseniz tasarımcı olarak Zet 'te yer alıyor, buraya tık.


Diyeceğim o ki; Mutlu Krallık bir oyun, aktivite ve parti evi. Eğitmenler eşliğinde anneli oyun grupları var. Özel partileriniz için mekanı da kullanabiliyorsunuz. Çeşitli günlerde etkinlik atölyeleri de var.Daha çok tanımak isterseniz, sitelerinde e-bülten aboneliğinden mail listelerine girebilirsiniz. Ya da mesela bu hafta sonu bahçe aktivitelerine gelebilirsiniz. Ve belki bu sayede tanışma fırsatı da buluruz:)Bahçe Aktivitesi mailini direk sizlerle de paylaşayım;

Mutlu Krallık'ta 13 Eylül Cumartesi günü11.00-12.00 saatleri arasında bahçede, çimlerin üzerinde incir ağacının altında oynuyoruz. Çocuğunuz renkli su balonlarını patlatırken, ay kumundan şekiller yaparken ve krem şantinin içindeki hayvanları bulmaya çalışırken çok eğlenecek. Sınırlı kontenjan için 0506 301 35 66 nolu numaradan bize ulaşarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Etkinliğimiz 18 ay- 5 yaş için uygun olup, ücreti 50 TL' dir.

Mutlu Krallık
 (0506) 301 35 66


Sevgiler,

1 yorum:

  1. Mutlu Krallığın Küçük Prensesi..Aman Allahım minik kızımız büyüdü de oyun gruplarına mı katılıyor :) Ortam ve aktiviteler çok güzel ve eğlenceli görünüyor, Mira da en küçüklerden biri olmasına rağmen gayet uyum sağlamış. Keşke ben de oralara yakın bir yerlerde otursaydım sizinle tanışmak da çok isterdik minik oğlumla :) Sevgiyle kalın..

    YanıtlaSil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)