16 Nisan 2014 Çarşamba

Adım Adım Seti'ne Başladık!Çocuğunuzun aylık gelişimine göre hazırlanmış eğitici aktivite setlerini bilirsiniz. Hem ebeveyn ve çocuk ilişkisi, (kaliteli zaman mantığı) hem de gelişimini takip ediyor olmak açısından ben oldukça faydalı buluyorum. Üstelik bizim gibi bakıcı, anneanne/babaanne ile büyüyen çocuklar için daha da elzem diye düşünüyorum. Çocuğun gelişimini üstlenenler için onun 'yapabiliyor' olduğunu görmek kadar mutlu edici bir şey yoktur herhalde. Mesela biz evde 4 kişi (kayınvalidem, ben, kayınpederim ve eşim) Mira Şimal'in yapabildiklerini birbirimize anlatırken resmen yarışıyoruz.
- Aaa evet, öyle de yapıyor,
- ben böyle göstermiştim, o da aynen uyguluyor,
- ben öğretmiştim,
- ben söyledim o da yaptı
falan diye cümleler evde havada uçuşuyor. Hatta günlük konuşmalarımızın %60'ını bunlar oluşturuyor diyebilirim:)) Eee biz bir şeyler öğretiyoruz da hep oyunla, tesadüfle...Hal böyle olunca daha sıralı ve sistematik bir gelişimi takip etmek için ve Miroş gibi poposunun üzerinde 2 dk oturamayan bebelerin biraz olsun dikkatini çekip, gerçek bir aktivite yapabilmek için güzel bir seçenek bu setler.

 Bunlardan biri olan Adım Adım setini ilk duyduğumda Mira Şimal epey küçüktü, sonra okuduğum birkaç olumsuz yorum beni vazgeçirmiş, ardından alternatif setleri incelemiş, sonra "yine en iyisi galiba bu set" diye karar vermiştim. Fakat alma girişimine bir türlü elim varmamıştı ki geçen gün müşteri hizmetlerinden arandım. O güne özel bir de "50 eğitici aktivite kitabı" hediyelerinin olduğunu söylemesi ve pozitif tavrı beni 'ee alayım o zaman' a itti. Aynı gün 1 yıllık ücretini banka üzerinden taksitlendirip, satın aldım ve 2 gün sonra kargoyla Adım Adım Setimiz kapımızdaydı.


Beklentimi çok yüksek tutmamıştım ama biraz basit geldi gözüme, sonra düşündüm daha ne olabilir ki 17.ay çocuğu için? Her aya özel bir tema üzerinden giden aktivite kitapları var, o konsepte özel cutout tarzında kartonlar, resimli bir kitap, bir masal kağıdı, birkaç parça da ahşap çubuklar. Hepsi birbiriyle bütünleşik ve keyifle hazırlanmış. Grafikler ve kurguları güzel, ona uygun. Daha ne olsun.
Her ay dünya kadar oyuncak, kitap vs. alınıyor. İki bakıp sıkılıyor çocuklar. Hele Miroş 5 dk oynayıp sonra nasıl bozabilirim, nasıl yaramazlık yapabilirim diye düşünüyor. O yüzden bu set için ödediğim paraya değer diye düşündüm.17.ayın teması Banyo'ydu, Mira Şimal kutusuna hayran kaldı, sürekli açıp oynamak istiyor. İçindeki resimler, puzzle tarzındaki yerleştirme oyunları, çubuklar hemen dikkatini çekti. 1 ay önden başladık ama çok şükür 'yapabiliyor' maşallah. Bakalım önümüzdeki aylarda neler görüp, öğreneceğiz. Ne kadar eğlendirip, öğretecek.

Merak edenler için hemen söyleyeyim; Adım Adım Seti'ni buradan inceleyebilir, üye olup, satın alabilirsiniz. 444 16 40 da bilgi hattı.

12 aylık abone oluyorsunuz. Ücreti banka aracılığıyla taksitlendiriyorlar, 12 aylık ücreti 9 taksitle ödeyebiliyorsunuz. Aylık taksidi 52 küsüre geliyor ama aslında 12 aya bölünce 39 TL. (Ancak 12 taksit seçeneği yok maalesef)
Şuan Nisan için kardeş şirketi Mikado Çocuk ile kampanyaları da var.

Sizlerden kullananlar varsa yorum ve önerilerinizi mutlaka bekliyorum.
Sevgiler,

10 yorum:

 1. 3 yaşa kadar biz de kullandık.
  gerçekten de keyifliydi...
  9. ayda başladık...

  YanıtlayınSil
 2. ben de aynı seti kullanıyorumn, hatta aynı aydayız. memnunum. Özellikle içinden çıkan tahta oyuncaklar çok ilgisini çekiyor Deniz'in.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet tahta silindirlerle yapmadığı oyun kalmadı Miroş'un da, en son su dolu bardağa sokuyordu:)

   Sil
 3. Ben hep tereddüt etyim almakta bakalım aldığimda geç kalmamış olurum inş siz begendiniz mi

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle önyargılıydım, ama cidden çok sevdik, her gün defalarca açıp kapanıyor kutumuz. Dün babannesi "kırmızı balık" şarkısını öğrenmiş oradan mesela, Miroşla beraber söylüyorlardı:))

   Sil
 4. Bende cok kez niyetlenip vazgeçtim. İnşallah size faydasi olur benim oglumda 16 aylik hergün kendimiz gelisimine göre aktivite yapiyoruz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İlla ki aileler gelişimine göre aktivite yapıyorlar ama çoğu zaman tıkanıyor insan, o noktada ipade, televizyona falan sarmamak için haydi bakalım kutumuzu açalım, burada neler varmış diyerek bir şeyler yapıyoruz şuan biz. Yönlendirme açısından çok güzel.

   Sil
 5. Benim kızım da 14 aylık.biz de yeni sipariş verdik.aslında ben taaa 9 aylıkken yani başlangıçta almaya niyetlendim ancak iletişime geçen bay bana akşam 5 ekadar aldınız aldınız almadınız bilmem ne fırsatını kaçırıyorsunız gibi ticari bir ağızda konuştu ve tam alacakken caydım.daha sonra yine arandım adım adım tarafından ve bayan bana erkeklerin arama yapmadıklarını arama yapanların hep bayan olduklarını o beni arayan adamın kötü niyetli başka biri olabileceğini ve iyiki de satın almadığımı söyledi.aradan geçen 5ayda nette yaptığım inceleme Vs sonucunda tekrar almaya karar verdim ve hemen iletişime geçtim paketimiz yoldaymış umarım iyi olur

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Öyle mi, demek bu yolu kullanan kurnazlar da var. Üzüldüm, ama neyse ki herhangi bir ödeme yapmamışsınız. Yeni setiniz hayırlı olsun, bizim de 2.setimiz geldi, çok heyecanlıyız:)

   Sil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)