10 Mart 2014 Pazartesi

Kehribar Mucizesi : Hediyeli Post :)


Duydunuz mu bilmiyorum ama Kehribar doğal bir mucize. Hem bebekler hem yetişkinler için o kadar çok yararı var ki saymakla bitmez.  Pek çok rahatsızlığa olumlu etki sağlayan bu doğal mucizeden kolye, halhal gibi süs eşyaları yapılıyor. Kozalaklı ağaçların doğal reçinelerini içeren organik bir madde olan Kehribar özellikle bebeklerin diş çıkarma rahatsızlıklarında çok etkili.
Aslında çocuklara Kehribar takmak Avrupa ve Uzak Doğu'da çok eski bir gelenekmiş, hatta Avrupalılar yeni doğanlara bizim gibi altın götürmek yerine kehribar hediye ediyorlarmış. Kehribar kolye boğaz, kulak ve mide yanmalarını; enfeksiyonları ve solunum rahatsızlıklarını azaltıcı etkisiyle de biliniyor. Ağız suyunu azalttığı için bebeklerin önü ıslanmıyor ve bu sayede göğüs hırıltıları azalıyor. Kehribarın sırrı boncukların içinde gizliymiş. İçeriğindeki Suksinik asit ya da Amber asiti Avrupa ülkelerinde doğal bir antibiyotik olarak kullanılıyormuş. Bebek diş boncuğunu taktığında vücut ısısı bir tür reçine olan amberin içindeki şifalı yağları açığa çıkarıyor ve bu yağlar cilt tarafından emilerek kan dolaşımına karışıyormuş.

İşte bu kehribar mucizesinden halhal ve kolyeler yapan Sofi Maya Herhaftalık okuyucularından bir şanslı kişiye Kehribar Bebek Halhalı hediye ediyor.


Bebekler için hazırlanan Kehribar takılarda çocuğun boğazına kaçma tehlikesine karşı her boncuk arasının düğümlenmiş olduğunu ve kehribarın rengine uygun sağlam ipek iplik ve güvenlik açısından vidalı klips kullanıldığını da özellikle belirtmem gerek. Tene temas etmesi gereken Kehribar etkisini 24 ile 48 saat arasında etki gösteriyor. Ayağa takılan halhalı bebeğin ellememesi için çorap ile örtebilirsiniz. Diş çıkarma dönemi beklenmeden bebeğe doğar doğmaz takabilirsiniz. Mutlaka denetim altında takılmalı ve oynaması için ellerine verilmemelidir. Kehribarın yetişkinler için de pek çok yararı var, göz atmak için: tıkŞimdi tek yapmanız gereken Sofi Maya ve Herhaftalık Facebook sayfalarını beğenip, buraya mail adresinizle yorum bırakmanız.

İyi şanslar!

SON KATILIM: 16 MART 2014!


19 yorum:

 1. merhaba ,
  *https://www.facebook.com/sofimayashop?fref=ts
  **https://www.facebook.com/herhaftalik
  nrtn.yldrm@gmail.com
  sevgilerle........

  YanıtlaSil
 2. Nazlıhancığım yine süper çekilişle gelmişsin. Sofimaya'nın face sayfasını beğendim. Ancak seninkini beğenmiş göründüğüm için tekrar beğenemedim :)
  tatlidilg@live.com

  Teşekkürler. Sevgiler Gözde

  YanıtlaSil
 3. 86esrali@gmail.com
  sevgiler......

  YanıtlaSil
 4. Merhaba :) Sorunumu aşıp geldim ahahah.
  Sayfaları beğendim canım Bana bol şans..
  www.seleninevcilikhayati.com

  YanıtlaSil
 5. sayfalarını beğendim. atezgocen@hotmail.com
  teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. sayfalarını beğendim. teşekkürler
  atezgocen@gmail.com

  YanıtlaSil
 7. İşlem tamam :)
  sunthing@gmail.com
  Siyu kabilesi!

  YanıtlaSil
 8. İşlem tamam :)
  sunthing@gmail.com
  Siyu kabilesi!

  YanıtlaSil
 9. Ben de varım :) hadi bakalım

  YanıtlaSil
 10. fb sayfalarını beğendim: https://www.facebook.com/pervin.eren.90
  peren80@yahoo.com

  YanıtlaSil
 11. Bende beğendim :)
  https://www.facebook.com/mervealtinci

  YanıtlaSil
 12. Ben de varım :)
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 13. Ben de varım :)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 14. Azı dişlerini çıkaran kızım için. Şartlar tamam :) bol şans
  stavasoglu@gmail.com

  YanıtlaSil
 15. Sayfaları beğendim bende varım bende :)

  YanıtlaSil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)