18 Aralık 2013 Çarşamba

Tavsiye Evi - İlk Deneyim

Herhaftalık Tavsiye Meleği oldu da Paint terk yalnız:)

Birkaç hafta öncesinde Twitter'da orada burada sürekli karşıma çıkan Tavsiye Evi de neymiş deyip incelemiş, inceleyince de "oo tam benlik bir şey" deyip, Tavsiye Kanalı üzerinden üye olmuştum. Hohoyt Tavsiye Meleği oldum, ismi bile güzeldi. Sonra İBS fuarında çıktılar karşıma; hem kurucusu dünyalar tatlısı Renan Hanım'la, hem de işlerini heyecanla yaptıkları yüzlerine yansıyan müthiş enerjili ekiple tanıştım. Önümüzdeki ilk etkinliklerine davet ettiler sıcağı sıcağına:) Ben de gittim.Peki nedir bu Tavsiye Evi, Tavsiye Meleği, Tavsiye Kanalı? Çok küçük açıkladım aslında. Bir tane Tavsiye Evi var, Bağdat Cd. girişinde, evin içi harika, her şey sponsorlar tarafından döşenmiş, banyosundan mutfağına kadar pırıl pırıl ve her şey son moda, son teknoloji. Şipşirin, sıcacık bir ev.


Bu evde bir tek uyunmuyor, onun dışında sürekli yaşayan bir yer, peki kimlerle yaşıyor? Tabii ki meleklerle... Tavsiye Melekleri ve markalarla... Bu melekler evde yapılan birbirinden güzel etkinliklerle, atölyelerle, hem markaları, ürünleri deneyimliyor, hem keyifli vakit geçiriyor, hem de yeni arkadaşlıklar kazanıyorlar. Tavsiye Evi ise kadınlara yönelik birçok evente, ünlü isimlere, program çekimlerine, marka lansmanlarına ev sahipliği yapıyor. Benim gibi yazan, çizen ya da çevresindekiler tarafından tavsiyeleri dinlenilen, çevresine kanaat önderliği yapan kadınlar da yeni şeyler deneyimleyip, çevresiyle paylaşıyor ve böylece bence kadınlar arasında en güçlü pazarlama yöntemi olan "ağızdan ağıza pazarlama" gerçekleşmiş oluyor.


Dün gittiğim etkinlik A Haber'de yayınlanan Para Durumu programının ekonomist sunucusu Özlem Denizmen'in program çekimiydi. Çekim, Tavsiye Melekleri'yle beraber doğaçlama yapıldı. 10 kadın çaylarımızı içip enerji ve finans konuştuk, çok komik.


 Ev ekonomisinden, evde enerji kaynakları tüketiminde nasıl tasarruf ettiğimizden, neler yapabileceğimizden konuştuk. Ev işinde, günlük yaşamımızda uygulayabileceğimiz basit yöntemler ve önlemlerle enerji faturalarımızda %50- %70 arası tasarruf edebileceğimizi öğrendik. Aslında pek çoğu bildiğimiz ama pek uygulamadığımız yöntemler. Mesela eve gidince mutfak tezgahında sürekli prizde duran çay makinemin fişini çıkarttım. Diş fırçalarken suyu kapattım. Hemen uygulamaya başladım bile yani, inşallah devamı gelir. Önce aile ekonomisi sonra ülke ekonomisi:)Programda oturduğum konum itibariyle biraz mikrofon uzatıcı gibi görünsem de epey konuştum galiba, izlemek isterseniz 11 Ocak günü 20:30'da A Haber- Para Durumu programında olacağız efenim.

Siz de böyle farklı deneyimler yaşamak, kaliteli zaman geçirip, yeni dostluklar edinmek isterseniz Tavsiye Kanalı'ndan kayıt olup, sınırlı sayıda davetli çağırılan etkinlikler için mail kutunuza düşecek maili beklemeye başlayabilirsiniz:)

Sevgiler,

Bu arada dip ve büyük NOT: Yarın ya da en geç Cuma sizler için hazırladığım muhteşem sürprizler ve hediyelerle dolu HERHAFTALIK YILBAŞI ÇEKİLİŞİ'ni duyuracağım, sık sık buraya uğramayı unutmayın.

4 yorum:

 1. Ne güzel bir yazı bu böyle:)
  Sevgiler,
  Renan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim:) Paylaştıkça güzelleşiyoruz, hep daha iyiye...

   Sil
 2. Biz de seni tanıdığımıza çok sevindik:) Harika açıklamışsın..Hep birlikte Tavsiye Meleklerinin gücüyle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sağolun, kesinlikle, kadın gücü bambaşka! Hep birlikte, sevgiyle...

   Sil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)