28 Kasım 2013 Perşembe

Bebeğim ve Ben Uygulaması #muhtesemikili


Yaklaşık iki ay önce Twitter'dan size bir sürprizim olduğunu, çok güzel bir oluşumun içine dahil olduğumu söylemiştim. Unilever, Omo ve Yumoş Sensitive markalarıyla harika bir mobil uygulama hazırladı ve ben de uygulamada "Anneler Konuşuyor" köşesi için deneyimlerimi paylaştım. "Bebeğim ve Ben" isimli uygulama özellikle hamilelerin ve yeni annelerin bitmek bilmeyen sorularına cevap bulabildikleri, işlerini kolaylaştıracak bir dolu pratik bilgi içeriyor. Bir reklamcı olarak uygulamanın içeriğinin haricinde tasarımı, kullanışlılığı ve uygulama içindeki uygulamalarını da çok beğendiğimi söylemeden de geçemeyeceğim. Hamileyken bu tarz uygulamaları araştırmış ama elle tutulur Türkçe bir tane bile uygulama bulamamıştım.


Uygulamayı indirmek için tık tık  :)

Hamilelik, doğum ve sonrasındaki konulara, gerçek annelerin deneyimlerini, uzmanların görüşleriyle harmanlayıp genişçe yer veren uygulama sadece bununla sınırlı değil. Uygulamada bebeğinizin gelişim takibini yapabiliyor, makalelerle her konu hakkında bilgi edinebiliyor ve hatta bebeğinizin bilgilerini, anılarını, fotoğraflarını da kayıt altına alıp, saklayabiliyorsunuz. Bebek bakımıyla ilgili hazırlanan eğitim videolarını izleyebiliyor, kullanıcı kaydı oluşturup uzmana sor köşesinden de yararlanabiliyorsunuz.


Bu muhteşem ikili Omo ve Yumoş bize de öyle güzel bir hediye göndermiş ki, bembeyaz bir tekerlekli bavul geldi kapıya. İçini bir açtım, Mira Şimal'le fotoğraflarımız... ve muhteşem bir yazı iliştirmişler, göz yaşlarıma hakim olamadım tabii.

""hayatınızın en güzel anılarını bir valize sığdıramasak da, bebeğinizle ışıldayan hayatınıza yumuşacık bir dokunuş da bizden olsun istedik. Bebeğinizi en az sizin kadar düşünen Omo ve Yumoş ikilisiyle kalktık, size geldik" 

Çok özel, çok değerli, çok özenli bir hediyeydi. Yumuşacık bir battaniyeye sarılı Yumoş ve Omo, zaten evimizde hep varsınız ama iyi ki böyle geldiniz, bizi çok mutlu ettiniz, çok teşekkür ediyorum emeği geçen herkese...

Sevgiler,Yumoş                            : www.yumos.com
Facebook                       : www.facebook.com/YumosTurkiye 
Twitter                            : twitter.com/YumosTR

"Bebeğim ve Ben" Uygulaması için:  http://bit.ly/1e3LFbw 

“Muhteşem İkili”
Facebook Uygulaması apps.facebook.com/yumosmuhtesemikili/

OmoKadınlarKulübü      : www.omokadinlarkulubu.com


6 yorum:

 1. yabancı dilde hazırlanmışı gerçekten çok fazlaca var ama türkçe versiyonu yapmış olmaları önemli dediğin gibi
  projede yeralmış olman ayrıca güzel tabiki :)
  sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen Duygu, bir de gerçek anne deneyimleri olması güzel, yoksa makale bilgi her yerde var biliyorsun. Çok teşekkürler, öpüyorum seni ve tatlışkolarını

   Sil
 2. Çok güzel fakat android uygulaması olmalı..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Facebook sayfalarında yakında android uygulamasını da hizmete sunacaklarını belirtmişlerdi Görkem, umarım bir an önce yayınlanır.
   Teşekkürler, sevgiler.

   Sil
 3. Merhabalar
  Tebrik ederim sizi. Kızınız çok tatlı ve bu projelere çok yakışıyorsunuz. Bir şey sorucaktık. Bu tarz etkinlikler için yada ir etkinlikte konuşmacı olmak için bir ajansa falan kayıt mı olmak gerekiyor?Sevgiyle kalın

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Serpil çok teşekkür ediyorum, çok sağolun:) hiçbirşey yapmıyorum aslında birşekilde yollarımız kesişiyor sosyal medyanın da etkisi çok tabii ;)

   Sil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)