27 Eylül 2013 Cuma

Ebeveyn ve Çocuk Etkinlikleri

Yazın herkes bir yere dağılmıştı, şimdi okullar açıldı, iş başı yapıldı, seminerler, eğitimler, etkinlikler de peşpeşe başladı. Öncelikle 2 gün önce katıldığım bir organizasyondan çok kısa bahsetmek istiyorum. Sonra da karşılaştığım etkinlikleri paylaşayım diyorum.


Çarşamba günü Türkiye'de FMCG sektörünün (hızlı tüketim ürünleri) devlerinden bir marka için bir söyleşi yaptım. Marka, benim gibi annelerin yaşadığı sorunları, edindiği tecrübeleri, deneyimleri, yeni anneler ve hamilelerle mobil bir application aracılığı ve bir web sitesi üzerinden paylaşacak. Her ne kadar söyleşi soru-cevaplarla ilerlese de gerçekten tam bir sohbet havasında geçti. Biz 3 anne ve yine anne olan bir moderatörle sohbet ettik, birinin 3 çocuğu, birinin 1 kızı bir oğlu birinin de benim gibi 1 kızı vardı. Söyleşi sonunda şunu anladım ki hamilelik, loğusalık ve taze annelik döneminde hepimiz farklı şeyler yaşıyor olsak da en çok duygusal olarak birbirimize çok benziyoruz. Hele ki ilk çocukta yaşanılan sorunlar, başa çıkma yöntemlerimiz, gerginliklerimiz, acemiliklerimiz, endişelerimiz o kadar aynı ki...

Yakında (Kasım sonu gibi) mobil application'ı ücretsiz indirebilecek ve samimi anne deneyimlerini dinlerken birçok noktada kendinizi bulacaksınız.(Şimdilik marka ismi veremediğim için kusura bakmayın, uygulama yayınlanır yayınlanmaz sizinle paylaşacağım.)

İlk etkinlik,
Hala en büyük sorunum "UYKU" diyen annelere gelsin!
0-5 yaş grubunun uykusuz anneleri 5 Ekim Cumartesi günü Tansu Oskay'ın Uyku Eğitim Semineri'nde buluşuyor.
Kayıt ve bilgi: İstanbul Doğum Akademisi : bilgi@dogumakademisi.com  // 0212 240 59 35


Ve bebeklerimize verebileceğimiz, verdiğimiz en büyük armağan ANNE SÜTÜ... 5 Ekim'de Trump AVM'dE Anne sütünün önemi ve emzirme konusunda bilgilendirici bir toplantı var. Hem de Blogcu Anne Elif Doğan'ın katılımıyla artı emzirme eğitimi konusunda üzerine tanımadığım Esra Ertuğrul ile... E-bebek'in sponsorluğunda düzenlenen etkinlik ücretsiz. Zamanınız varsa çok güzel bilgiler edineceğinize eminim.


Yine aynı gün Anadolu Yakası'nda da Renkli Ada'nın etkinliği var.
Çocukları farklı gelişim gösteren anneler ve doğal gelişim gösteren çocuk annelerinin dertleşip, kaynaşması için toplanılan etkinlik ücretsiz.
Hem farklı şeyler paylaşmak, hem farklılıklara saygılı çocuklar yetiştirebilmek için öğrenmek isteyen herkese kapıları açık.
Etkinlik hakkında yazılanlar ve daha fazla bilgi için #annelerbulusuyor 


Suadiye'de Pedogojik Sohbetler
0-3 yaş grubu anneleri için Pedagog Destekli Yaşantı Grupları 2 ve 9  Ekim'de Suadiye, İzci Anaokulu'nda başlıyor. Ana başlığın "İlk 3 yılda Annelik" olduğu sohbetlerde 2 uzman pedagog eşliğinde memeden kesmeden, tuvalet eğitimine, uyku sorunundan, anaokuluna başlama konularına kadar pek çok konuya değinilecek.
Tarihler: 2 Ekim Çarşamba  + 9 Ekim Çarşamba
Saat: 15.30-17.30 arası (2 oturum toplam 4 saat)
Ücret: 140 TL + KDV  Yer: Özel İzci Anaokulu 
Rezervasyon 30 Eylül 2013 Pazartesi tarihine kadar 0216 445 61 71 veya 0533 423 26 55 numaralı telefonlardan yapılabilir.

Ankara'da biraz daha büyük çocuk anneleri için Alternatif Anne ve AnneCee'nin hazırladığı eğitimler var.
"Çocuğumla Nasıl Konuşursam Beni Dinler?" atölyeleri hakkında detaylı bilgi için: info@annecee.com


İzmirli anneleri unutmayalım, en keyifli atölyelerden biri olsa gerek Çocuk Yogası, Mira Şimal de büyüse de gitsek:)
Muzipo Kids çocuk yogası atölyesini denemek isteyenlere ücretsiz deneme dersleri fırsatı sunuyor. Cumartesi günü başka bir programınız yoksa hem çocuğunuz hem sizin için çok farklı bir deneyim olabilir.


2 yorum:

 1. harika etkinlikler hepsi,emeğinize sağlık,faydalanabilenenlere ne mutlu..balıkesirde ikamet eden bir anne olarak,bütün bunların istanbulda olmasına bir kez daha üzülüyorum :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim, ne yazık ki Bursa'da bile çok olmuyor:(
   İstanbul'a bekleriz:) Hem gezmeye hem böyle güzel organizasyonlara, misafirimiz olursunuz.;)
   Sevgiler,

   Sil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)