19 Nisan 2013 Cuma

Şimdi Çocuk Olmak!


Dün kızımla "Yeni Çağın Çocukları" temalı bir Blogger Day etkinliğe katıldık. Yerli çocuk ve bebek giyim markalarından Zeyland 'ın HumanIST Akademi işbirliğinde hazırladığı etkinlik çerçevesinde şimdinin çocuklarını anne babalar olarak anlamlandırmaya, anlamaya yönelik değerli bilgiler aldık. Konuşmacı Pskilojik Danışman Dr. Kartal Özal'ın sunumu gerçekten çok faydalıydı.


Zeyland Çocukları Kampüsü Projesi'ndeki bu etkinliğin sadece seminer kıvamında olmaması da güzeldi. Fotoğrafçı Yeşim Mutlu'nun 3 güzel kızıyla yaşadığı gerçek deneyimleri, know howları, Kokosh Anne blogunun güzel sahibesi Meltem Bicioğlu'nun çocuk modası üzerine konuşmaları etkinliği daha da renklendirdi. Bir de üzerine organizasyonu düzenleyen PR ajansı İdecon'dan Yaprak Hanım'ın bizi "bebek mankenimiz de var" diyerek sahneye davet edip Zeyland'ın kıyafetlerini Mira Şimal üzerinde göstermeleri bizim için güzel bir anı oldu. :) Tabii bu tür etkinliklerde bir diğer güzellik ise yeni insanlarla, annelerle tanışmak oluyor benim için.

Mira Şimal ve Legabebe'nin kızı Berra
Divan Otel'de gerçekleşen Yeni Çağın Çocukları etkinliği sırasında twitter ve instagramdan da #simdicocukolmak tagiyle aramıza katılanlar vardı. Yorumlardan, tweetlerden anladığım kadarıyla sanırım hepimizin en dertli olduğumuz konu şimdiki çocukların farklı bir sosyallik anlayışlarının olduğu ve teknoloji bağımlılığı. Aslında buna bağımlılık demek de haksızlık olur. Çünkü daha anne karnında aşırı teknolojiye maruz kalıyorlar. Sonra da evde akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz, pclerimiz, pslerimizle tanışıyorlar. Mira Şimal daha 5 aylık olmasına rağmen iphone'da açtığımız oyunlara heyecanlanıyor, hele ki o led ekranda pıtır pıtır atlayıp zıplayan rengarenk hayvancıkları görünce nasıl çırpınıp gülücükler saçıyor görmeniz lazım. Galiba şimdi çocuk olmak Kartal Özal'ın da tabiriyle teknososyal çocuk olmak!

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekküler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)