26 Ekim 2012 Cuma

35. ve 36.Haftalar: İsmi Ne Olacak!

Günler yaklaştıkça zamansızlığım artıyor; kendime, evimize, işlerime ve bloglarıma ayırdığım zamanlardan çalıp onun için birşeyler yapıyorum. 36.haftanın bitmesiyle beraber son aya girmiş bulunuyoruz. Eğer bebeğimiz 40.haftasının içinde gelirse hemen hemen 4 haftamız kalmış oluyor. Hadi 3 diyelim. Çünkü şuan beklenen doğum tarihi: 20 Kasım 2012. Bir yerlerde BDT diye bir kısaltmaya rastlarsanız bu beklenen doğum tarihi anlamına geliyor, aklınızda olsun:)

35.ve 36.haftalardan görüntüm yok ama 37.ye girdiğim ilk gün böyleydim:


Aslında aylar öncesinden bebeğimizin isimlerine karar vermiştik. Evet, kızımızın 2 ismi olacak. Bir ismini hemen tüm yakınlarımız çoktan öğrenmişti ama diğer ismini sürpriz olarak saklıyorduk. Hatta ilk söylediğimiz ismine herkes o kadar çok alıştı ki göbeğime direk adıyla hitap ediyorlar, onu sorarken ismiyle soruyorlardı. Bu yüzden manevi olarak bizde çok benimsedik, artık istesek de değiştiremeyiz diye düşündüğümüzden bari 2.ismi saklı kalsın dedik. Her şeyden önce kendimiz emin olmak için, içimize sinsin diye sır gibi sakladık. Ve şimdi combo! İkisini birden açıklıyorum.

Durun karı-koca Ooopa Gangam Style yaparken açıklayalım:


Kızımızın ismi "Mira Şimal" olacak inşallah.

Bu da Mira Şimal'in halısı, odasının konseptiyle uyumlu, buradan yaptırdım.


Bu haftayla beraber hemen hemen eksiklerimizin hepsini bitirdik, mobilyalarımız geldi, hepsini yerleştirdik.  Kayınvalidemler geldi. Onların da yardımıyla çamaşırlar yıkandı, ütüler yapıldı, yerleşim işleri halloldu, evimizin her köşesini bebeğimiz için hazırladık.

Sağlığımız çok şükür gayet yerinde. Benim bel ve sırt ağrılarım doruğa ulaştı. Yattığım yerden kalkarken 2 büklüm oluyorum ama hareketliyken de oturmak, yatmak nedir bilmiyorum. Gece halen erken uyuyamıyorum, geç yatıp erken kalkmaya devam. 12'de yatağa girsem bile uyumam 2'yi buluyor, vücut uykusuz günlere alışıyor.

Bu arada yazı şimdiden özledim, bu yaza inanın hiç doyamadım, deniz kenarında ayaklarımı çekip twittera, facebooka koyamadım ama size şişen pofuduk ayaklarımla kış mod on yapabilirim:


Göğüs kafesimdeki batma yüzünden herkesin sol tarafına yat demesine karşın sağıma yatabiliyordum. 35.haftadaki doktor kontrolümde meme usg çektirdim, sol göğüs aksında 10 mm lam diye bir şey çıktı ama mühim bir şey değilmiş, tıpkı lenf bezlerindeki şişme gibi süt bezlerinde şişme olabiliyormuş, sanırım vücut emzirmeye de hazırlanıyor.

Doktor kontrollerimiz her haftaya çıktı. Artık her hafta gidip düzenli kontrolümü yaptırıyor ve NST'ye bağlanıp, bebeğin kalp atışlarını ve benim sancılarımı ölçtürüyorum. 35. Haftanın sonunda bebeğimiz 2.520 grdı 36.haftanın son günü ise 2.811 gr. olmuştu. Yani 1 haftada neredeyse 300 gr. aldı. İnanılmaz bir hızla büyüyor. Gelişimi haftasına göre normal seyrediyor. Doktorumuz son kontrolde bugünden itibaren doğarsa artık erken doğum saymıyoruz dedi.  Yani korkmayın bebek her an gelebilir ve bundan sonra her şey normal dedi.

Bizim 37.haftamızın ve Kurban Bayramı'nın 2.gününden herkese bir çocuk gülüşünün güzelliğinde mutlu bayramlar diliyorum.

İşte size kızımın odasından kardeşlerimle beraber bayram selamımız:


Soldan sağa: kocam Samet kucağında Pambek Duru
ben kucağımda kardeşimin bugün getirdiği Uyuyan Güzel bebek, 
kardeşim Nihan ve kucağında Sleep Sheep
kardeşimin eşi Serhat kucağında Ikea ısırmalık tavşan:)

3 yorum:

 1. pambek duru eminim sabırsızlanıyordur ablasını görmek için tabi bizde sabırsızlanıyoruz..

  YanıtlaSil
 2. http://www.hobizu.com/2012/10/bir-annenin-gunlugubez-bebek-pambek-duru.html nazlıhancım blogumda resminizi paylaştım o kadar çok sevdimki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harikasin canım, samimi yazin icin cok tesekkurler. Bez bebeklerini gördüğümde gercekten cok heyecanlandim, beni alıp çocukluğuma götürdüler...
   Duru odamıza cok yakıştı, elbisesiyle dekorasyonumuzu tamamladı, gulusuyle odamızı ısıttı
   Şimdi hep birlikte kızımızı bekliyoruz...

   Sil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)