12 Ekim 2012 Cuma

33. ve 34. Haftalar: Crafty Şeyler, Düğün Dernekler

(33. Hafta: 27 Eylül-  4 Ekim) ve (34. Hafta:  4 Ekim- 11 Ekim)

Artık yetişmek lazım zamana, hep geriden gidersem sizinle son zamanlarımı nasıl paylaşacağım değil mi? O yüzden bugün 2 haftamızı tek bir posta sığdırayım dedim.

İşte 33+3'lük halim, 333 diyerek sırıtmışım ama 333 kilo gibi değil miyim?

Sağlığımız

Öncelikle sağlığımız gayet yerinde çok şükür ama ben çok ağırlaştım bu iki haftada. Evin içinde bile 70 yaşındakiler gibi yavaş yavaş yürüyerek geziyorum, iki iş yapıyorum yoruluyorum.

Mesela şuan için bana göre dünyanın en zor işleri:  

1) Çamaşır makinesine kirlileri yerleştirmek sonra ayağa kalkıp devam etmek, yıkanan çamaşır sepetini kaldırma, asma görevini zaten çoktan kocacığıma devrettim.
2) Çöp kovasının poşetini değiştirmek
3) Yere dökülen, düşen birşeyi almak! Ki bunu çook yapıyorum, amma çok şey düşüyor, dökülüyor yere, çok sinirleniyorum hatta arada çığırıyorum "of! düş kal orda" diye nesnelerle konuşuyorum.
4) Bulaşık makinesinin alt rafına birşeyler koymak, almak
5) Çorap giymek, ayakkabı bağlamak : Bu ayakkabı bağlama olayını da 6.aydan itibaren kocacığım yapıyor sağolsun ama bu birkaç haftadır zaman zaman çorabımı da giydiriyor.

Kısacası göbeğim o kadar büyük ve belim, sırtım o kadar acıyor ki eğilmeli, kalkmalı işler bana göre değil artık:/

Kızımızın sağlığı da yerindedir herhalde çünkü inanılmaz hareketli! Ufak ufak pıt pıt tekmeler, yerini kocaman dalgalara, tümseklere bıraktı. Bir anda koca ayağını kaburgalarıma yakın bir ittiriyor tutuyorum o ayakları, babası da öpüyor, keşke ben de öpebilsem diyorum. Ayağını tutup konuşuyorum kaçırıyor. Göbeğimin üzerinde çeşitli dalgalar yaratıyor çok hoşuma gidiyor ama bazen canım acıyor. Olsun hareketsizliğinden iyidir diyorum hep.

Crafty Şeyler

Geçen haftalarda kızlarla beraber Eminönü'nden gidip aldığımız bebek şekeri malzemeleriyle şekerli kızlı çubuklu hediyeliklerimizi nihayet bitirdim. Cicu galvaniz kovayı süslerken ve şekerlemeleri bağlarken yardım etmişti. Geri kalanları da ben tamamladım. Elimde silikon tabancasının yarattığı bir baloncukla beraber...
Ama değmemiş mi?Kızıma çok cici şeyler yapıyorum boş kaldıkça, gerçi hiç boş kalmıyorum ama akşam 1-2 saat dizi izlerken elime illaki birşeyler alıyorum. İşleyen demir pas tutmaz diyerek hiç boş kalmıyorum.

İşte akşam seanslarında çıkanlar:


Bebek arabası şeklinde keçeden süs, dolap kapaklarına takılabilir ya da içine lavanta koyup giysilerinin arasına da koyabilirim.


Bu da body şeklinde süs, arkasına magnet takılabilir, lavanta ya da şeker ilave edilip bebek şekeri alternatifi olarak düşünülebilir. Ben yaptım gerçi onları da yapmayanlara fikir olabilir.


Bodysini süsledim kızımın; omuzlarına kare kare kestiğim minik tül parçalarını birleştirip diktim.

Bebeğime penye kumaşlardan saç bantları yaptım.


Ve şaheserim:


Alternatif Anne ve Lokum Bebe 'nin düzenlediği "Anne Beni Tasarla" etkinliğinde melek figürlü bebek bodysi tasarladım, gerçi kanatlar pek güzel olmadı ama bence yaparkenki duygularım güzeldi. :)
Tasarımım hala oylamada, bebeğime hediye kazanmam için facebook üzerinden bu crafty anneye oy verebilirsiniz.

Düğün Dernek Misafirlik Mode On:

34.Haftamızda düğün dernek koşturduk, kuzenimizin oğlunun sünnetini, en yakın arkadaşlarımızdan birinin nikahını yaptık.

Yeni evlenen manevi kardeşim Buse'yi, evini ve eşini görmeye gittik. 
Arkadaşlarımızla güzel kahvaltı sofralarında, kahve keyiflerinde biraraya gelip eğlendik. 

Dolayısıyla böyle janti gezerken iki fotoğraf çekinelim dedik.

 Baby Bump, Papa Bump!

Zuzu Ailesi

Evdeki hummalı çalışma:

34.haftamızın sonunda evde ciddi çalışmalar başladı. Bembeyaz koltuklarımız koyu renk olmak üzere kaplamaya gitti. Bu sırada badana boya, duvar kağıdı işleri başladı. Bebeğimizin odası geldi. Temizlik ve yerleştirme işlemlerinden sonra fotoğraflarını paylaşacağım.

Son eksikler:

Bu arada son eksiklerimiz de tamamlanmak üzere...
Nihayet karar verip bir bebek arabası alabildik mesela.  Onlarca seçeneğin, marka ve modelin araştırılması, özellikleri, karşılaştırılmasının ardından sonunda yine ilk tercihim Mac Laren'de karar kıldık.

İşte bebeğimizle attalara gideceğimiz arabamız:

Mac Laren XT Techno -2012 / Yenidoğan'dan itibaren /
Özelliklerini buradan okuyabilirsiniz.

 Bebeğe her ne kadar büsbüyük karyola da alsak ilk zamanlar yanımızda yatırabilmek, sonra da annelerimize giderken katlayıp yanımızda götüebilmek için Park Yatak da aldık. Bir süre sonra oyun halısı şeklinde büyüyünce de oyun parkı şeklinde kullanabiliyorsunuz.

Park Yatak- Chicco Lullaby 

Bizimkisi linkteki gibi siyah: özelliklerini buradan okuyabilirsiniz.

6 aylık oğlu olan ve bebek alışverişi yaparken aldığım en mantıklı ürün, her yerde kullanıyorum diyen arkadaşım sayesinde aldığım Alt Açma Minderi- Sunshine Kids9.ayıma girdiğim bu günlerde evdeki işler, alışveriş, kendi projelerimizle ilgili işler, w-world editörlüğüm parçalara ayrılmış durumdayım. Bir kaç hafta içinde herşeyden inzivaya çekilmeyi planlıyorum.

Buarada haftanın hatta haftaların bebekleri blog dünyasından!

Bizim 33.haftamızda doğan Cingifilli'nin yakışıklı oğlu Batuhan Eren (03.10.2012)
34.haftamızda doğan benimse haberini bugün aldığım Aktüel Moda'nın güzel kızı Buğlem Elora (10.10.2012)
Her ikisine de anneleri, babalarıyla sağlıklı ve musmutlu uzun ömürler diliyorum.

Kızıma not: Kızım sana hareket alanı sağlamadığımı farkındayım, evet ben hep hareket halindeyim, sen de oynaşmak, kaslarını hareket ettirmek istiyorsun. Bu yüzden ne zaman durup, oturup, dinlensem tekme tokat girişiyorsun anneye:) Meraketme yakında bol bol dinlenip, seni dinleyeceğim. Seni seviyorum balım.
Kendime not: 2 haftadır tartılmıyorsun umarım doğumu engelleyecek kadar çok kilo almamışsındır. Şu işleri hallettikten sonra bol bol dinlenmeye hatta uyumaya çalış, uykusuz günler seni bekliyor!


3 yorum:

 1. Çok güzel olmuş hepsi ellerinize sağlık :) Ne heyanlı ne güzel bekleyiş..Sağlıkla da gelir prenses inşallah :)

  YanıtlaSil
 2. ÇOK TEŞEKKÜRLER BİZE BLOGUNDA YER AYIRDIĞIN İÇİN.İNŞALLAH SİZDE SAĞLIKLA KAVUŞURSUNUZ.SUPER BİR HİS.TARİFİ İMKANSIZ...
  KOCAMAN ÖPTÜK;)

  YanıtlaSil
 3. Merhabalar yeni anne adayı olarak acaba bebek arabasından memnunumusun

  YanıtlaSil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)