4 Ağustos 2012 Cumartesi

2 Gebe Diy'i

Benim gibi gebeler için 2 harika diy projesi buldum. Bence evinizde dikiş makinesi varsa bu sıcaklarda, şöyle pervaneyi, klimayı açıp başına oturun ve dikin canparelerim:)

Dantel Tunik


Malzemeler: 1,5 metre dantel kumaş, 1 dantel yaka aplike (birçok büyük tuhafiyede ya da el işi dükkanlarında benzerleri bulunuyor, ben de almıştım tıpatıp aynısından) Kemer için ip, örgü, halat, kurdela artık elinize ne geçerse, iğneler ve dikiş makinesi


Yapılışı: 
1- Uzunluğu için: Bir omuz üstünden bir de kalça altından ölçünüzü alın. Genişliğini de 2metre gibi ayarlayın, bol bol şöyle oh!
2-Dikdörtgen kumaşınızı ikiye katlayın. Ön tarafını göbüşünüzden dolayı 5 cm kadar daha uzun bırakın. Aplike yakayı üzerine iğneleyin tabii arka tarafına sarkacak şekilde ayarlayıp.
3-Boyun, kafa bölgeniz için bir delik kesin. Gerekli ayarlar için bir kemerle denemek gerekebilir.
4-Dış kenarları yukarıdan aşağı doğru dikin. Fazladan birkaç el dikişiyle iç ayrıntılarını tamamlayın. Aplikenin iç kısmını kesin.
5-Son olarak yaka kısmının arkasını kesip, kemerinizi takıp kullanabilirsiniz.
Sizce de harika görünmüyor mu? Kaynak

Ve ikinci parçamız Hamile Bel Bantı 


Bu hamile bel bantları biliyorsunuz çok moda oldu. Hamilelik öncesi kıyafetlerinizi özellikle pantolonlarınızı rahatlıkla giymenize olanak sağlayan bel bantlarından evde kendiniz de çok kolay yapabilirsiniz.

İşte yapılışı:
Ek: Bugün fazla kullanmadığım penye büstiyerimi bu şekilde belimde denedim. Kısa olan t-shirtümle birlikte harika oldular. Bu da bir fikir! :)

Hadi bakalım becerikli eller konuşsun!
Mutlu hamilelikler....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)