16 Temmuz 2012 Pazartesi

21.Hafta: İlk Hareketler ve Teyzeler

Bebeğim içimde nihayet kıpraşmaya, kendini hissettirmeye başladı. Hem ilk hamileliğin etkisi hem de sanırım kızımın uslu olması böyle geç duymama sebep oldu ama olsun, geç olsun güç olmasın. 

İşte 21.hafta göbüşüm:


21.Haftamızın başında çook uzun zamandır çoook yoğun olduğu için görüşemediğim çoook yakın arkadaşım Cicum geldi. Kızımın Çiğdem teyzesi daha önce internette bulup paylaştığı bu fotoğraftaki converslerin aynısını yapmış kızıma. Kendi el emeği, göz nuru conversleri görünce gözlerim doldu, bir de güzel kart hazırlamış, canım benim. Bir yaşına geldiğinde giydirip attaya Cicu teyzeye gidicez.

Haftasonu bu defa biz Bursa'daydık. Lisedeki 5 kişilik kız grubumuzdan 3.'yü de evlendirdik, Ayşenim...Hep mutlu olsunlar inşallah. 


Düğün için gittik ama gezmeden durur muyuz biz? Daha Cuma gecesinden gidip bir aile dostumuzda misafir olduk. Aile dostu aman ne tatlı, ne komik yareppim. Güzel yemekler, keyifli bir ev, güzel muhabbet ve bol kahkaha...
Kızım çok gezenti ve çok eğlenceli olacak bence, genlerden işliyordur kesin.
Cumartesi canım kardeşimdeydik. Evde hepberaber keyif yaptığımız sırada karnımın içinde kabarcıklar hissettim, seğirme gibi ama daha güçlü, tam tekme de sayılmazdı ama evet kızım hareket etmişti. İnanılmaz mutlu oldum ama sadece ben hissettiğim için kimseyle bölüşemedim mutluluğumu:) Yok şaka yapıyorum elbette güzel kardeşlerim ve eşim de sevindi ama ben çok eminmiş gibi olmak istemedim nedense, keşke onlar da hissedebilselerdi...


Pazar günü öğlen serinlemek için çok sevdiğim bir mekana gittik, Bursa dağ yolunda eski adı Dereağzı Tesisleri şimdiki adı Nirvana. Çok özenti olmuş, eskiden daha sıcaktı:) Neyse mekan doğallığından çok birşey kaybetmemiş, etrafında daha lüks mekanlar olsa da burayı daha çok seviyorum. Ev sıcak serinleyelim derken bir anda yağmur bulutu kapladı tepemizi, çok enterasandı, koşa koşa arabaya bindik, Bursa'ya inene kadar kesildi:) Bursa'da bebek mağazaları gezdik, fikrimiz olsun diye. Tabii görünce dayanamıyorum, kardeşim de yanımda olunca daha bir keyifli oldu gezmek. Onlar da kızıma hepimizin çok beğendiği bir tulumu hediye aldılar. 


Akşam da Tavacı Recep Usta'ya gittik, acayip bir yer, muhteşem lezzetleri var. Hergünlük'te yazdım, link oraya gidiyor.

Bursa dönüşü çok çalıştık, kızım artık tümden hareketlerini hissettiriyor. Ben duyunca hemen Samet'in elini de karnıma götürüyorum, susuyor, babasını hissedince korkuyor kızım benim:) Ama o da duydu birçok kez, gece uyurken bazen elini karnımda hissediyorum aşkımın, bundan büyük huzur ve mutluluk olamaz. Birgün bu hale geleceğimiz hiç aklıma gelmezdi, daha ne güzellikler yaşayacağız Allah'ın izniyle inşallah.


Haftayı gayet enerjik ve sağlıklı geçirdim, geçenlerde doktorun yazdığı ama benim almayı ertelediğim Magnezyum, Calcium ve Vitamin D3 içeren Osteocare hapına başladım. Niye ertelemiştim, çünkü genelde 24.hafta sonrası yazıyorlarmış bu vitamini, ben doktoruma bel, sırt ve bacak ağrılarından bahsedince o da yazmıştı başlarsın diye. Yine de tırsmıştım.Halbuki vitamin en nihayetinde, birsürü araştırmalarımdan sonra anladım ki bu tür vitaminlerin vücuda hiçbir zararı ve yan etkisi yok.  Bununla beraber gebelikte 3 hapım oldu, sabah Maltofer (demir) öğlen Osteocare akşam Elevit (multivitamin) içiyorum.


Artık geceleri uyumak sıcaklarla beraber hepten zorlaşsa da sabah dinç uyanıyorum. Gün içinde de eskisi gibi uyuma ihtiyacı hissetmiyorum, azıcık uyuyayım desem bile hemen uyanıveriyorum, ilk trimesterdaki o uykucu prenses halimden eser kalmadı.


Haftayı bitirirken can arkadaşım Duygum'un sürpriziyle kendimden geçtim, hiç beklemediğim bir zamanda çıkageldi. Sametle haberleşmişler, kapıyı bir açtım ki, karşımda elinde balonlar hediye paketleri ve bir bavulla Duygu... Şehir dışında oturuyor artık o yüzden görüşemiyoruz çok. Bavulu da görünce bu kadar gelmedin herhalde doğuma kadar yanımdasın dedim, güldük. Birbirimize sarılıp sarılıp ağlaştık, güldük. Hediyeleri açarken heyecanlandık, bakınca daha da ağlaştık, miniminnacık ayakkabılara, bluzlere....


Allahım çok güzel duygular bunlar, bana yaşattığın için sana minnettarım. Umarım tüm isteyenler de en kısa zamanda aynı duyguları tadar.
Kızıma not: 21.haftamız teyzeler haftasıydı kızım, neredeyse bütün teyzelerini gördük, çok mutluyduk. Hareketlerini hissetmem müthiş bir duygu, hep yap ama çok da yapıp korkutma beni tamam mı, seni seviyorum.

Kendime not: İyiden iyiye kilo almaya başlıyorsun dikkat et, abur cuburu kes biraz. Doğum konusunu çok okuyup kafanı bulandırma, korkma, en güzel doğum hikayesi seninki olacak, çünkü her anne için en güzel hikaye kendi bebeğinin doğum hikayesidir.


7 yorum:

 1. amanda aman cicu teyzesine pitis pitis gelicekmiymis o.. yirimmm:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gelecek tabi kızım:) Koşa koşa inşallah, Allah o günleri de göstersin.

   Sil
 2. En son yazdığın çok doğru işte! en güzel doğum hikayesi senin olsun içini ferah tut mutlu ol hep bak teyzişler yanında hep:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel kuşum canım kardeşim benim, teşekkür ederim, yanımda ve benimle aynı heyecanı paylaşmaya çalıştığınızı bilmek öyle güzel ki...

   Sil
 3. Tebrik ederim, bebek beklemek güzeldir, sağlıkla ve kolaylıkla kucağınıza alın inşallah :)

  YanıtlaSil
 4. çok merak ediyorum, gelincikli takım nereden?

  YanıtlaSil

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)