17 Mayıs 2012 Perşembe

13.Hafta: 2li Test Sonuçları

Kafamda deli sorular...
Heyecan, endişe, merak, korku hepsi iç içe geçmiş, birbirleriyle sarmal olmuş durumda. 
"Ya onun tehlikede olduğuna dair bir sonuç çıkarsa" endişesiyse sanırım hepsinin ötesinde. 


12+3 günlükken 2li test sonuçlarımızı öğrenmek için doktorun yolunu tuttuk.
Doktor bir kağıtlara bir bize bakıyor; "önce açıklama yapacağım ama baştan söyleyeyim korkmanızı gerektirecek bir durum yok." (Bu sırada kalbim güp güp atıyor tabii)
Bu testlerin sonucunun tanı koymadığını, sadece istatistik olarak bize risk oranını verdiğini söyleyip, yüksek risk grubunda olmadığımı, içimdeki minnoşun ense kalınlığı, hormonal değerlerim ve yaşım itibariyle 12 milyonda 1 ihtimalle down sendromu riski olduğunu söyledi.  Adamceğizin yüzüne karşı derin bir "oh" çekip, aklımdaki diğer soruları sormaya başladım. Bazen aklımda o kadar çok deli soru oluyor ki, adam birinin cevabını vermeden unutmayayım diye diğer soruyu soruyorum. Cevap da gümbürtüye gidiyor yeni soru da affallatıyor, yazık. Neyse ki benim doktorum çok sabırlı , benim arkası kesilmeyen sorularıma peygamber sabrıyla, sıkılmadan cevap veriyor:)
Ultrasonda da çok tatlıydı minik uzaylım. Bu defa geçen seferki gibi çok hareketli değildi ama yine de çok sevimliydi, kalbini dinledik dubdub glup glup dubdup atıyor, sanki içerde atlılar koşturuyor:)
Hastanenin kadın doğum misafirhanesi bölümünü gezmek istedik, doktorumuz benim ismimi verip çıkabilirsiniz dedi. Hemşirelerin güler yüzlü, ilgili olduğunu, odaların da temiz ve sevimli olduğunu görünce içimiz epey rahatladı.
Ee bunları kutlamak gerek diye hafta sonu iki gün boyunca yedik, içtik, gezdik, eğlendik.

Bebeğime not: Anneciğin homini gırtlak yiyiyor, yatıyor yavrum, ama sırf senin için yani, yi de büyü diye:)
Kendime not: 64 kiloyum, 13 haftada 1 kilo hiçbir şey değil canım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Sen de fikrini, tecrübeni paylaşırsan Naz anne çok mutlu olur;)